
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Monitors |
| Output Type | Push-Pull |
| Max Supply Voltage | 7 V |
| Min Supply Voltage | 1 V |
| Accuracy | 1.5 % |
| Threshold Voltage | Programmable |
| Reset | No Manual Reset |
| Watchdog Timer | Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 6 |
Stock: 123
Distributors
pcbx
Unit Price$6.05487
Ext.Price$6.05487
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.05487 | $6.05487 |
| 10 | $4.71323 | $47.13230 |
| 25 | $4.51390 | $112.84750 |
| 50 | $4.32300 | $216.15000 |
| 100 | $4.14017 | $414.01700 |
| 300 | $3.96507 | $1189.52100 |
| 500 | $3.79738 | $1898.69000 |
| 1000 | $3.63669 | $3636.69000 |
